Země Obří kávová zrna pochází z Mexika

Obří kávová zrna pochází z Mexika

vlajka mexico
Mexiko

Mexico je stát který geograficky patří mezi SeverníStřední Ameriku. Mexico není první ani poslední zemí kde produkci vytváří spíše menší farmáři než velké farmy, tito drobnní zemědělci se zaměřují na vysoce kvalitní kávu, někteří z nich v BIO kvalitě. Mexickou kávu by jste na první pohled měli dobře poznat, jelikož má oproti ostatním kávovým zrn jeden dobře identifikovatelný znak a to je velikost, kávová zrna z Mexika jsou totiž poměrně „velká“, rozhodně větší než jiná kávová zrna.

Pěstování

Káva se zde pěstuje na mexických vysočinách a výšce cca 1600 m.n.m. Mexická káva má historicky poměrně špatnou pověst, dříve byla vnímána spíše jako základní nebo dobře dostupná káva, káva za nízkou cenu, tuto skutečnost ale mění moderní přístup k zemědělství a zaměření farmářů na kvalitu místo kvantity. Srovnávat co bylo před 20lety a co je teď, je neskutečně dlouhá doba a vývoj ten nikdo nezastaví…Mexická káva je momentálně kvalitní a velké množství její produkce patří do skupiny nejvyšší jakosti single origin = a to je výběrová káva jediného původu. Takže zapomeňte na to že mexico je „podřadný kafé“.

Jak chutná Mexiko

Dříve se mexická káva pěstovala v příliš nízkých nadmořských výškách a to mělo velký vliv na její dost nevýraznou chuť. Nyní se setkáváme s velmi kvalitní kávou oříškovo čokoládovým charakterem, která se mísí se zajímavou jablečnou aciditou a vyváženou chutí.


Domácí kávovary

DeLonghi EC 685.W lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do
Porovnat ceny >>
Jura E8 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do
Porovnat ceny >>

Zajímavosti

Nejznámější odrůdy mexické kávy typu Arabica jsou, Caturra, Typica a asi nejproslulejší je Bourbon ten se Vám bude dobře pamatovat díky jeho lihovému jmenovci ,-) Mexico je velmi tradičním producentem kávy, káva se odtud exportovala už v roce 1802, káva se pěstuje ve více jak 10 mexických státech…

Mexiko v šálku

Z touhle kávou nic nezkazíte při přípravě všech druhů espresso káv, která má velmi hustou cremu. Také bych se nebála vyzkoušet moka konvičku nebo aeropress.

Podobné články

Kávové země

Myslíte to s kávou vážně? Vsaďte na kvalitu

Kávu jste vždycky měli rádi, ale teď vám obzvlášť začala chutnat? Je...

Přijměte pozvání na pravé espresso

Příprava espressa na pákovém kávovaru Lahodná, voňavá a...

Džezva – pravá turecká káva

Džezva Českého turka jistě všichni velmi dobře znáte....

Zrnková káva z Thajska

Thajsko se nachází ve střední části poloostrova Zadní Indie a sahá také...

Kategorie

Komentáře