Kapslové kávovary a kapsle Kávové kapsle Starbucks (šedý Starbucks)

Kávové kapsle Starbucks (šedý Starbucks)

Starbucks Espresso Roast Dark intensity 10 – 12

Espresso Roast Dark intensity 10 – 12

Dnes si něco povíme o kávových kapslích. Velmi oblíbené a známé americké značky, která si zahrála v řadě seriálů, filmů a dokonce i divadelních představeních, ano je to Starbucks…

Tvar kapslí

na první pohled jsou kapsle naprosto identické jako originální Nespresso kapsle, možná se Vám to zdá zvláštní, proč to vůbec říkám, ale ne všechny kávové kapsle mají tento tvar! Některé mají vroubky jiné jsou trochu odlišně konické, prostě nejsou všechny stejné jako ty Nespresácké originální i když jsou určeny pro kávovary Nespresso. Kapsle vypadají kvalitně a robustně.

Intenzita a vůně kávy

Starbucks uvádí, že tyto kávové kapsle by měly být nejsilnější z jejich nabídky tudíž je značí intenzitou 10-12 jako dark je to zároveň i nejvyšší možná intenzita. Kávu jsme si rovnou uvařil abych Vám mohl dát co nejpřesnější hodnocení, je důležité říct, že z kávy jsem připravil espresso lungo na kávovaru Nespresso aby všichni věděli co hodnotíme. Objem hrnečku nebo šálku chcete li je cca 100 ml. Myslím si, že zdůraznit velikost šálku a styl přípravy je klíčový, káva může totiž úplně jinak chutnat z jiného kávovaru a v jiném šálku a menším množství např. espresso.

Pojďme ale konečně k samotné intenzitě ještě než jsem kávu připravil, byla zaplněna cca ⅓ hrnku, byla cítit velmi silná vůně čerstvě připravené kávy. Káva postupně provoněla opravdu celou kancelář a skoro každý se mě zeptal co jsem to připravil. Ne že bych chtěl nějak vychvalovat, ale píšu jak to bylo…Vůně tedy vynikající. Po uvaření kávy jsem ji nechal asi 3-5 minut vychladnout, protože je docela vařící a nepitelná.  Přivoním ke kávě a zjišťuji, že opravdu dobře a silně voní i ze šálku. Takže co se týče vůně hodnotím 10 z 10. A zde si myslím, že Starbucks dodržel co uvedl na obalu tedy dark a 10-12 z 12 možných souhlasí!

Chuť kávy 

Jak už to bývá zvykem je to ve všem stejné…Když uvidíte super nablýskaný bourák tím myslím “sexy a rychlé auto” máte velké očekávání, když přijdete do nóbl restaurace kde Vás recepční usadí, zvláště objedná sommelier a zvláště číšník opět máte velká očekávání a jiné to nebude ani zde. Potom co všichni o Starbucks mluví jako by to byl Mercedes Benz mezi kávami očekávám velmi dobrý zážitek.

Po velmi intenzivní krásné kávové vůni jsem se na kávu doslova těšil až ji ochutnám. Po prvním doušku jsem ale přemýšlel jestli piju kávu na vlakovém nádraží, někde v Horní Dolní kde jezdí servisní technik kávovar udržovat jednou za dva měsíce nebo extra drahou a vychvalovanou Starbucks kávu. Napil jsem se znovu a zaměřil se na chuť, je cítit, že káva je neskutečně přepražená, silná s velmi divnou pachutí a  hořkostí, navíc v kávě cítím jakoby zbytky malých zrníček, které tam možná fyzicky nejsou, ale opravdu mi silně nechutná. Jsme zvyklí na kávu silnou a výraznou, ale lahodné vyvážené chuti.

Tato káva je extra silná hořká a dosti nevyvážená. Moje velká očekávání tedy zkrachovala. Když uvážím renomé značky a cenu těchto kávových kapslí musím konstatovat, že je znovu jen tak nekoupím, rozhodně se na mém listu oblíbených káv neobjeví.

Připravené espresso lungo z kávové kapsle Starbucks

Cena kávové kapsle

Kávu jsem zakoupil v obchodním řetězci v balení kde bylo 10 ks kapslí. Celé balení vyšlo na 120 Kč. Jedna kapsle tedy stojí 12 Kč což mi přijde poměrně hodně, ve srovnání s jinými značkami kde jejich kapsle vychází v rozmezí 8-10 Kč a chuťový zážitek je někde jinde (podle akce supermarketu).

Závěr

Kapsle firmy Starbucks mě opravdu nenadchly, ale abych značce nekřivdil zakoupím ještě jiné kapsle a udělám další porovnávací test. Je totiž možné, že jsem jen špatně vybral. Nicméně subjektivní pocit z této konkrétní kapsle je přesně takový jak si můžete přečíst v článku.

Dále bych na obhajobu kávy dodal, že pokud jste milovníkem mléka v kávě a různých kávovo-mléčných nápojů, tohle kafe bude ideální díky jeho síle a hořkosti, budete pořád cítit, že pijete kávový nápoj a mléko zlahodní sílu a hořkost. Recenzi, hodnocení berte tak že kávu hodnotím já, sám za sebe a podle sebe, každý máme jiné chutě jsme zvyklí na jiné věci, je to 100 lidí 100 názorů…

Profilový obrázek
DomácíKavárna.cz
Autor je odborníkem na kávu a milovník přípravy kvalitní a lahodné kávy.

Podobné články

Kávové země

Myslíte to s kávou vážně? Vsaďte na kvalitu

Kávu jste vždycky měli rádi, ale teď vám obzvlášť začala chutnat? Je...

Přijměte pozvání na pravé espresso

Příprava espressa na pákovém kávovaru Lahodná, voňavá a...

Džezva – pravá turecká káva

Džezva Českého turka jistě všichni velmi dobře znáte....

Zrnková káva z Thajska

Thajsko se nachází ve střední části poloostrova Zadní Indie a sahá také...

Kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno